Blog

04 duben

Historie projektu ADAM

< zpět
Projekt Adama u nás vznikl nenápadně. Začátkem roku 2013 jsme vyvíjeli stále více mobilních aplikací a každý týden získávali nové zakázky. Zároveň jsme cítili zvýšený tlak na ceny a snažili se minimalizovat náklady na jejich vývoj. Začali jsme se zabývat myšlenkou, jak postavit univerzální, jednoduchou aplikaci, která se bude opakovat u více klientů a tím se rozpustí náklady na její pořízení. Aplikace musí být přenositelná mezi všemi smartphony, musí mít jednoduchý intuitivní redakční systém, musí byt aktualizovatelná v realném čase, musí být psána pro lidi, kteří neholduji IT, musí běžet online i offline, musí mít pěknou grafiku, musí být stabilní a ze všeho nejvíce - musí být levná. 

Začalo to jako bezejmenný partyzánský projekt loni v dubnu, který si vzali za své dva členové mobilní divize. Nejprve metodou pokus omyl, později jako seriózní projekt. První aplikaci jsme pod značkou Adam publikovali o půl roku později a s aktivním prodejem začali v listopadu loňského roku. Nejdříve se jednalo o syrový systém se základní a jednoduchou funkcionalitou, ale postupně se po všech stránkách vylepšoval.

Minulý měsíc jsme oslavili stou aplikaci, která běží na Adamovi. Pracuje s ním již desítky tisíc uživatelů. Pomáhá například restauracím, barům, kavárnám, obchodům, dětským centrům, školám, fitness centerům, hudebníkům a každý den přibývají další. Adam se stal největším producentem mobilních aplikací v ČR.

Dnešní Adam má se svou první betaverzí velmi málo společného. Celý projekt se zprofesionalizoval, vývoj je řízen pomocí moderních nástrojů a technologií, na Adamovi již pracuje tým 10 lidí, kteří jsou zapáleni do jeho rozvoje a pro projekt dýchají. Adam má nový web, nové logo, nový blog, novou administraci, nový vzhled a zejména mnoho nových funkcí, které přibývají každý týden.

Přejme Adamovi, jeho tvůrcům i jeho zákazníkům, abychom společně prožili úspěšnou cestu do doby, ve které se odpoutáme od počítačů s jejich okoukanými operačními systémy a kdy nám Adamovy aplikace přinesou zdroj informací, radosti i zábavy.
 
duben 2014